محل تبلیغات شما

سلام، روز بارانیتان به خیر 

مطلبی که امروز میخواهم درموردش پست بگذارم را خودم حدود 3 سال پیش لازم داشتم و توضیحات و تست خودم مربوط به آن موقع هست (!).

همانطور که میدانید develop یک سایت، اول روی localserver انجام شده و بعد به سرور اصلی انتقال می یابد. به بیان دیگر کدها روی سرور آپلود میشوند. حالا اگر develop را روی بستر wordpress انجام داده باشند، به خاطر وابستگی ها به database و آدرس دهی نسبی در کدها، روند منتقل کردن پیشنیازهایی هم خواهد داشت. من در این پست میخواهم به صورت خلاصه در مورد رفع این وابستگی ها توضیح بدهم و در آخر هم لینک مرجع را قرار میدهم تا بتوانید مراحل را به همراه تصاویر مشاهده کنید.

برای انتقال کدها دو راه دستی و با duplicator وجود دارد، من سعی میکنم همزمان هر دو را توضیح بدهم: روی سرور اول باید 1) پایگاه داده ای در سرورتان بسازید 2) بعد از بخش duplicator سایت تان در صفحه wordpress سرور local یک package جدید بسازید و مراحل wizard را پیش ببرید. در این مرحله میتوانید به جای این کار به صورت دستی هم از تمام فایل هایتان کپی بگیرید 3) پوشه ی خروجی duplicator و یا کل پوشه های کدهایتان رر در root سایت کپی کنید. اگر از نسخه ی duplicator استفاده کردید، در ادامه باید به آدرس http://example.com/installer.php بروید (مشخص است که جای example باید آدرس دامین تان را بگذارید) و مراحل نصب را پیش ببرید تا کدها از حالت زیپ خارج شوند 4) از دیتابیس مربوط به سایت ساخته شده روی wordpress در phpmyadmin، export بگیرید و آن را داخل دیتابیس گام 1، import کنید. توجه کنید اگر از duplicator استفاده کرده باشید در حین نصب خودش اسم پایگاه داده را پرسیده و خودش عمل import را انجام می دهد 5) اگر از duplicator استفاده کردید، مراحل تمام شده وگرنه به جدول wp_options رفته و رکورد با نام siteurl را ادیت کرده و مقدار option_value را از localhost به آدرس دامین تان تغییر دهید 6) اگر از duplicator استفاده نکرده باشید باید در ادامه در فایل wp-config.php اطلاعات دیتابیس واقع بر سرور را وارد آن کنید 7) و مجدداً در روند دستی باید آدرس های عکس ها را که به صورت نسبی طبق localhost تان داده شده بود را با اجرای کوئری زیر در دیتابیس اصلاح کنید:

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, 'localhost/test/', 'www.yourlivesite.com/');

برای دوستانی که با SQL آشنایی ندارند، کوئری فوق در جدول wp_posts مقدار فیلد post_content را از 'localhost/test/' به 'www.yourlivesite.com/' تغییر خواهد داد. بدیهی است که به جای 'www.yourlivesite.com/' باید آدرس دامین خود را قرار دهید.

8) در روش دستی برای اصلاح برخی از لینک ها باید در پنل wordpress خود در سرور، لاگین کرده و از بخش setting و بعد general روی دکمه save بزنید. همچنین در setting و بعد Permalink مجدداً روی save بزنین.

من توضیحات بالا را به فرض آگاهی از نحوه ی کار wordpress قرار داده­ام. چون قطعا کسی که به مرحله ی migration می رسد اطلاعات کافی را دارد. اما هر سوالی که در این باره داشته باشید را می توانید در کامنت ها گذاشته و من در حد توان پاسخگو خواهم بود.

مرجع:

http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-move-wordpress-from-local-server-to-live-site/

نحوه ی مشخص کردن کارت شبکه در حالت bridge در VMware Workstation

نحوه ی انتقال از local server به سرور اصلی سایت

نحوه ی فعال سازی SMB

روی ,duplicator ,سرور ,آدرس ,wordpress ,wp ,اگر از ,duplicator استفاده ,و بعد ,در این ,آدرس دامین ,duplicator استفاده کردید،

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها